Mobilheim jako chata

Přemýšlíte, tento rok investujete a zakoupíte si nějakou nemovitost? Máte v plánu si zakoupit nový dům, nebo například chatu? Nicméně poté, co jste si prohlédli prodeje reality, zjistili jste, kolik taková nemovitost v současné době stojí? Poradíme vám, jak si splnit svůj sen již do jednoho milionu Korun!

Ideální variantou jsou mobilní dřevostavby. Jedná se nový typ staveb, který se hojně začal rozšiřovat především v posledních několika letech. Velkému rozmachu se však nemůžete divit – jedná se o velmi kvalitní stavby, které je možné využívat po celý rok. Jsou výborně zateplené a je možné je připojit jak k elektrickému proudu, tak k vodě. Zkrátka, jedná se o kvalitu za přijatelnou cenu.

dům na samotě

Pokud si navíc plánujete pořídit chatu, lepší variantu nenajdete! Mobilní domy se jako chaty velice hodí. Chaty jsou velmi často stavěny v chatových oblastech s horším terénem. Nehledě na to, že zahájit zde stavbu plnohodnotné zděné stavby není jednoduché.

Pokud bychom to měli shrnout – chatové oblasti mají tu výhodu, že jsou všude o pozemcích rozvody energií. Pokud tedy na pozemek postavíte mobilheim, můžete jej ihned postavit, připojit a začít bydlet.

Tyto mobilní domy si můžete vybrat z předem vytvořených katalogů domů. Ty uveřejňují stavební firmy přímo na svých webových stránkách. Zde si vyberete dům přesně dle vašich přání. Volit můžete mezi různými dispozicemi i rozměrem.

dům u vody

Na výběr je také různé vybavení a barevné provedení. Na výběr tedy máte z celé řady možností, ze kterých si určitě vyberete. Pokud byste si přeci jen nevybrali, máme tu pro vás ještě jednu možnost! Prostě si svůj dům navrhněte přesně dle vašich představ!

Řada firem nabízí možnost navrhnutí si vlastního domu přesně dle vašich představ. Můžete si tak individuálně zvolit stavební materiály, vybavení i barevné kombinace – zkrátka lze cokoliv.

Moderní sruby a roubenky

Specifickou skupinu dřevostaveb tvoří sruby a roubenky. Vzhledem ke svému nezaměnitelnému vzhledu je jejich umístění do zástavby trochu složitější. Určitě by neobstály v řadových výstavbách na malém pozemku. Ve vhodně vybrané lokalitě jsou doslova klenotem v krajině, do které bez problémů zapadnou.

moderní dřevostavba

Roubené stavby u nás mají dlouhou tradici a najdeme je v památkových zónách hlavně v horských oblastech, kde se plně uplatnily výjimečné termoizolační vlastnosti stavebního materiálu. Sruby se u nás začaly více objevovat až posledních pár desetiletí a stejně jako u roubenek už jsou na trhu kvalitní ověřené firmy, které tyto domy dodávají kompletně, nebo jako hrubou stavbu na klíč.

Tou největší užitnou předností těchto staveb je, že se dokážou na rozdíl od zděných staveb rychle vytopit, protože v dřevostavbě vytápíte volný prostor a teprve potom si dřevo akumuluje pozvolna teplo do sebe. Ve zděných stavbách vám jde teplo hned do stěn.

Dřevo vnímá člověk jako velice teplý a příjemný materiál, který má i vynikající estetické vlastnosti.

Je to obnovitelný zdroj. Na opracování dřeva se spotřebuje mnohem méně energie než na výrobu cihel, tvárnic, betonu a jiných stavebních materiálů.

Dlouhou životnost staveb dokazují nejstarší české roubenky, které mají doloženou historii z 15. století. Jediná opravdu podstatná věc u použití tohoto stavebního materiálu je dokonalá ochrana dřeva proti zemní i vzdušné vlhkosti. Pokud je masivní dřevo dobře ošetřené, je prakticky nezničitelné. Podle posledních testů má využívaná kulatiny slušnou odolnost proti požárům a splňuje stavební normy.
stylový interiér s krbem

Bydlení v dřevostavbě je bezpečné. Stavby ze dřeva jsou velice dobře odolné proti silnému větru a vichřici, zemětřesení, potopám a pohybu terénu a vzhled dřeva vytváří v interiérech domů výjimečně pozitivní atmosféru.

Stavbu na klíč si můžete vybrat z hotových modelů domu, nebo si nechat interiér přizpůsobit podle svých potřeb a představ.

Nový nebo rekonstrukce?

Dříve nebylo ničím výjimečným, mít svůj vlastní dům, na venkově tomu ani jinak nebylo. Ve velkých městech se jednalo o zastavění spíše okrajových částí. Dnes je trend jiný a nejen rodiny s dětmi touží po vlastním prostorném bydlení. Dříve méně oblíbená místa „za městem“ jsou dnes ve velkém zastavována, stejně je tomu i u zahrádek, které se hojně prodávají jako stavební pozemky.
Jestliže jste po vlastním domě zatoužili a máte i konkrétní představu o tom, jak svoje budoucí bydlení zainvestujete, pak se možná potýkáte s otázkou, zda dům postavit nový od základů nebo koupit nějaký starší a upravit si ho k obrazu svému.
plán domu
Nový nebo starý?
Při chystání plánu můžete architektovi do jeho plánů, jak se říká „kecat“, máte možnost domluvit se na tom, zda vaše představa je reálná či zda z ní budete muset slevit. Nemáte ovšem možnost vidět ho konkrétně zasazený v dané lokalitě a také vám asi dost obtížně někdo řekne, jak bude okolí, např. okolní zástavba, vypadat za několik let, těžko ovlivníte, co si váš soused postaví. To může v budoucnu přinést velké zklamání.
nový dům
U staršího domu už jste oproti tomu ve výhodě, navíc má dům svoji historii a udála se v něm spousta věcí, které mu vdechly život. Úpravy mohou být ale finančně náročné a papírování kolem toho nebude zrovna procházka růžovým sadem. Kdo se ale opravdu ve starém domě může vyřádit podle libosti, to jsou kutilové, nejen muži, ale i mezi ženami už jsou takové, které si dokáží poradit třeba s opravami dřevěných prvků. Čekat vás však mohou problémy s rozvody vody a elektřiny, v malých vískách problémy s kanalizací nebo prohloubením studny. Co je ale velkým plusem, máte možnost poznat své budoucí sousedy, hlavně na vesnicích a menších městech, starousedlíky, což vyhovuje těm, kteří nemají rádi anonymitu velkých měst.
Ať už se přikloníte k jakékoliv variantě, ohledy musíte brát i na dopravní dostupnost a občanskou vybavenost (školka, škola, obchod).

Vstupte dál

Pokud bychom se zaměřili na dveře, tak je zcela jasné, že ještě než si půjdeme vybrat tento prvek, je třeba mít představu o svém vlastním bydlení. Všechno tak trochu souvisí se vším a právě dveře budou ty, které by měly splňovat nějaké normy, a také rozhodně by se mělo jednat o efektivní prvek. Je zcela jasné, že jiné parametry musí splňovat venkovní vchodové dveře a interiérovým zase pro změnu můžeme dovolit větší, než jen pouze bezpečnostní podmínky. To ovšem znamená, že skutečně vybírat bude z velké nabídky. Je důležité si ihned stanovit nějaké priority a podle toho se orientovat. Pokud chceme důkladně zabezpečit svoji domácnost, tak musíme k designu dveří, které budou zdobit fasádu vybrat i vhodný materiál s bezpečnostními prvky. Jedině tak bude domácnost v bezpečí.
bílé pokojové prosklené dveře

Důraz na design

Výrobci neustále zásobují trh novinkami, proto mnohdy si vybrat to správné nemusí být vůbec jednoduché. Nicméně velmi překvapí možnosti, které se nyní objevují na trhu. Technické inovace v mnohém zlepšují kvalitu dveří a přirozeně jejich vzhled. Skryté panty již dnes není nic převratného. Nyní velkou oblibu získávají skryté zárubně, což potom umožňuje mít pěkně celou stěnu v jedné rovině. Případně v jedné společné barvě, to má ovšem velký dopad na optický vzhled prostoru. Estetika, ale nezůstává nijak pozadu, jelikož ji hodně může ovlivnit celková výška dveřních křídel. V nabídce jsou rozličné možnosti, jak velké si vybrat, stejně tak jaký zvolit materiál a barvu. Dveře interiérové a vchodové totiž nemají nouzi o nabídku.
venkovní dveře hnědé

Kritéria výběru

To že by měly být dveře kvalitní a především bezpečné, je naprosto jasné každému. Zároveň by se neměla podceňovat estetika a praktické parametry, ty by rozhodně měly být v nějaké rovnováze. Ovlivnit naše rozhodnutí může i odolnost povrchu a případně jejich výplně, pokud zvolíme například prosklené. Všechno také bude velmi záležet na údržbě a tu my přece jenom máme rádi velmi snadnou. Dobré bude popřemýšlet o dalším parametru, aby splňovaly hlukový útlum, to se zajisté ocení rodina s dětmi. A v poslední řadě si musí barevně sednout ke své kolegyni podlaze.

Jak se vyspat do růžova

Chodíte spát včas, každý den přibližně ve stejnou dobu, ale přesto se téměř každé ráno budíte nevyspalí a rozlámaní, protože jste se několikrát za noc převalovali a hledali jste správnou polohu? Možná to chce novou, a především kvalitní matraci. Kvalitní matrace vám zaručí kvalitní fyzický i psychický odpočinek.
vysoké čelo postele.jpg
Kdy vyměnit matraci za novou?
Matrace si zasluhuje výměnu hned z několika důvodů. Prvním z důvodů je stáří matrace nebo její proležení. Taková matrace je totiž nevhodná a můžete si jejím používáním přivodit řadu nepříjemných problémů, jako jsou bolesti zad a krční páteře a věc druhá je, že na takové matraci se nejspíš pohodlně nevyspíte.
medvídek v posteli.jpg

Matraci byste měli vyměnit za novou přibližně po 7 letech jejího používání. Taková stará matrace je nejen proleželá a ztrácí postupem času své užitné vlastnosti, ale také už není příliš vhodná z hygienických důvodů.
Pokud jste se tedy rozhodli pro nákup nové matrace, nepodceňujte její výběr, protože by vám měla dobře sloužit několik dalších let a umožnit vám kvalitní a pohodlný spánek. Jak se ovšem zorientovat v nabídce matracích, které obchody nabízejí? Vybírat můžete hned z několika různých typů matrací.
A z jakých typů matrací můžete vybírat? Nabídka na trhu je široká a chce to jen se v ní zorientovat a ujasnit si, jaký typ matrace je vhodný, k jakým účelům a podle toho vybrat tu správnou, která bude vám konkrétně vyhovovat. Správný výběr vhodné matrace vám zajistí nejen kvalitní a pohodlný spánek, ale také předejdete bolestem zad, krční páteře a problémům s pohybovým aparátem.
Pořízením kvalitní matrace bude konec nočního převalování a ranního nevyspaní. Probuďte se do nového dne jako šípková Růženka, vyspalí do růžova a plni elánu a energie do nového dne, a to díky nové, kvalitní a pohodlné matraci, jejíž výběr se rozhodně nevyplatí podceňovat.

Trampolína s ochrannou sítí

Přáli byste si někde koupit opravdu skvělou trampolínu? Chtěli byste vložit důvěru do někoho, o kom víte, že prodává opravdu kvalitní věci, pokud ano, tak byste se měli rozhodnout pro nakupování u nás, protože u nás dbáme na kvalitu, spokojenost našich zákazníků a chceme, aby byli naši zákazníci po všech stránkách spokojení. Tohle bude jistě pro vás to pravé ořechové. Naše trampolína s ochrannou sítí je vhodná i pro malé děti, jelikož obsahuje ochranný prvek, aby děti nevypadly.

síť trampolíny

Také mají na pružinách límec, který chrání děti před zraněním. Je to absolutně bezpeční a navíc se děti unaví, co se vám jistě bude velice hodit, to se nebojte. Připojte se i vy k celé řadě našich maximálně spokojených zákazníků, kteří u nás nakoupili a jsou opravdu spokojení, protože teď jim na zahradě stojí skvělá trampolína, na které se děti vyřádí a potom dají pokoj.

Skvělá cena

Pokud byste chtěli, abyste nakoupili opravdu dobře, tak byste se měli rozhodnout ještě dneska a rychle si vybrat u nás. Prolistujte si náš katalog, který se vám bude opravdu moc líbit, protože je v něm několik velikostí nejrůznějších modelů a vybere si jistě i ten nejvíce náročný zákazník, to si pište. Je to i skvělý dárek, jen si to sami představte, jaké by to bylo, kdybyste jako dítě dostali právě tohle. Byli byste štěstím bez sebe. To samé jistě budou prožívat vaše ratolesti, tak je neochuťte o tuhle skvělou příležitost. Rozhodně to bude dobrý nápad, toho se bát nemusíte. Můžete si vybrat z nejrůznějších barev límců a podobně. Určitě budete maximálně spokojení, to vám garantujeme.

jarní zábava

Stejně tak jako vám garantujeme i naše skvělé ceny a vysokou kvalitu. Pokud byste měli nějaký dotaz, tak se nebojte zeptat se nás na cokoliv. Určitě udělejte co nejdříve tento krok, abyste mohli ž jen čekat, až vám to doručíme. Je to tak snadné, rychlé a jednoduché.

Zabydlete se s pocitem neustálého kontaktu s přírodou

slunce, kopec, dům

Mobilní domy mohou poskytnout střechu nad hlavou nejenom při rekreaci, ale také při celoročním bydlení. Příkladem jsou mobilní dřevostavby, které jsou stále oblíbenější. Může za to především přírodní vzhled, který je velmi velkým lákadlem. Dalším důvodem, proč se vám mobilní domy zalíbí, je jejich cena. Zatímco za klasický rodinný dům byste dali třeba i několik milionů korun, v případě tohoto objektu to bude třeba jen desetina. Právě to je důvod, proč si lidé tento způsob bydlení stále oblibují.

Vyberte si design i vnitřní vybavení

Tak jako v případě výběru klasické novostavby, i v případě tohoto objektu si musíte být stoprocentně jistit, že daný dům skutečně chcete. Byla by škoda zainvestovat do bydlení, ze kterého byste neměli stoprocentní radost. Proto se nechejte inspirovat již hotovými projekty nebo přímo kontaktujete specialisty, kteří vám v této oblasti nabídnou svou pomoc. Ta může vypadat různorodě. Někteří odborníci vám pošlou pouze nějaké propagační materiály, abyste se podívali na to, z čeho je možné v současné době vybírat, ti lepší vám nabídnou i online konfigurátor celého objektu. Ten může sloužit nejenom pro vaši představu, ale také pro to, aby vaše požadavky byly splněny skutečně stoprocentně.

dřevěný dům, les, hory

V čem vyniká mobilní dům?

– Je možné jej vozit z místa na místo (s určitými úpravami)
– Jeho pořizovací cena není nikterak vysoká (záleží na vybavení a typu objektu)
– Jedná se o ideální objekt k rekreaci (k mání jsou i objekty celoroční)
– Maximální využití zastavěné plochy (útulnost na všechny strany)
– Nemusíte čekat na stavbu (časově náročná není ani montáž, ani doprava)

Výhody těchto objektů jsou nezpochybnitelné. Možná se nyní ptáte, proč vlastně každý nebydlí v těchto objektech? Důvodů může být opět více, avšak nejvíce za to může především koncepce samotného domu, který není pevně uzemněn, ale je s ním možné po krátkých úpravách pohybovat, což v mnohých vyvolává nepříjemné pocity.