Moderní sruby a roubenky

Specifickou skupinu dřevostaveb tvoří sruby a roubenky. Vzhledem ke svému nezaměnitelnému vzhledu je jejich umístění do zástavby trochu složitější. Určitě by neobstály v řadových výstavbách na malém pozemku. Ve vhodně vybrané lokalitě jsou doslova klenotem v krajině, do které bez problémů zapadnou.

moderní dřevostavba

Roubené stavby u nás mají dlouhou tradici a najdeme je v památkových zónách hlavně v horských oblastech, kde se plně uplatnily výjimečné termoizolační vlastnosti stavebního materiálu. Sruby se u nás začaly více objevovat až posledních pár desetiletí a stejně jako u roubenek už jsou na trhu kvalitní ověřené firmy, které tyto domy dodávají kompletně, nebo jako hrubou stavbu na klíč.

Tou největší užitnou předností těchto staveb je, že se dokážou na rozdíl od zděných staveb rychle vytopit, protože v dřevostavbě vytápíte volný prostor a teprve potom si dřevo akumuluje pozvolna teplo do sebe. Ve zděných stavbách vám jde teplo hned do stěn.

Dřevo vnímá člověk jako velice teplý a příjemný materiál, který má i vynikající estetické vlastnosti.

Je to obnovitelný zdroj. Na opracování dřeva se spotřebuje mnohem méně energie než na výrobu cihel, tvárnic, betonu a jiných stavebních materiálů.

Dlouhou životnost staveb dokazují nejstarší české roubenky, které mají doloženou historii z 15. století. Jediná opravdu podstatná věc u použití tohoto stavebního materiálu je dokonalá ochrana dřeva proti zemní i vzdušné vlhkosti. Pokud je masivní dřevo dobře ošetřené, je prakticky nezničitelné. Podle posledních testů má využívaná kulatiny slušnou odolnost proti požárům a splňuje stavební normy.
stylový interiér s krbem

Bydlení v dřevostavbě je bezpečné. Stavby ze dřeva jsou velice dobře odolné proti silnému větru a vichřici, zemětřesení, potopám a pohybu terénu a vzhled dřeva vytváří v interiérech domů výjimečně pozitivní atmosféru.

Stavbu na klíč si můžete vybrat z hotových modelů domu, nebo si nechat interiér přizpůsobit podle svých potřeb a představ.