Vstupte dál

Pokud bychom se zaměřili na dveře, tak je zcela jasné, že ještě než si půjdeme vybrat tento prvek, je třeba mít představu o svém vlastním bydlení. Všechno tak trochu souvisí se vším a právě dveře budou ty, které by měly splňovat nějaké normy, a také rozhodně by se mělo jednat o efektivní prvek. Je zcela jasné, že jiné parametry musí splňovat venkovní vchodové dveře a interiérovým zase pro změnu můžeme dovolit větší, než jen pouze bezpečnostní podmínky. To ovšem znamená, že skutečně vybírat bude z velké nabídky. Je důležité si ihned stanovit nějaké priority a podle toho se orientovat. Pokud chceme důkladně zabezpečit svoji domácnost, tak musíme k designu dveří, které budou zdobit fasádu vybrat i vhodný materiál s bezpečnostními prvky. Jedině tak bude domácnost v bezpečí.
bílé pokojové prosklené dveře

Důraz na design

Výrobci neustále zásobují trh novinkami, proto mnohdy si vybrat to správné nemusí být vůbec jednoduché. Nicméně velmi překvapí možnosti, které se nyní objevují na trhu. Technické inovace v mnohém zlepšují kvalitu dveří a přirozeně jejich vzhled. Skryté panty již dnes není nic převratného. Nyní velkou oblibu získávají skryté zárubně, což potom umožňuje mít pěkně celou stěnu v jedné rovině. Případně v jedné společné barvě, to má ovšem velký dopad na optický vzhled prostoru. Estetika, ale nezůstává nijak pozadu, jelikož ji hodně může ovlivnit celková výška dveřních křídel. V nabídce jsou rozličné možnosti, jak velké si vybrat, stejně tak jaký zvolit materiál a barvu. Dveře interiérové a vchodové totiž nemají nouzi o nabídku.
venkovní dveře hnědé

Kritéria výběru

To že by měly být dveře kvalitní a především bezpečné, je naprosto jasné každému. Zároveň by se neměla podceňovat estetika a praktické parametry, ty by rozhodně měly být v nějaké rovnováze. Ovlivnit naše rozhodnutí může i odolnost povrchu a případně jejich výplně, pokud zvolíme například prosklené. Všechno také bude velmi záležet na údržbě a tu my přece jenom máme rádi velmi snadnou. Dobré bude popřemýšlet o dalším parametru, aby splňovaly hlukový útlum, to se zajisté ocení rodina s dětmi. A v poslední řadě si musí barevně sednout ke své kolegyni podlaze.