Vyberte si správně nový bazén – Pozor si dejte na materiál ale také tvar! Který je nejlepší?

Snažíte se vybrat si nový bazén? Záleží samozřejmě na mnoha ohledech, abyste vybrali správně, musíte zvážit více faktorů. A jak ovlivní výběr tvar bazénu?

Vyberte si správně nový bazén – Pozor si dejte na materiál ale také tvar! Který je nejlepší?

Už jen to, že máte na zahradě vlastní bazén, je skvělé a navíc pak zahrada působí i zcela jiným dojmem. Bazén ocení zejména děti, ale také dospělí si rádi zaplavou nebo se chtějí ochladit v horkých dnech ve vlastním bazénu. Pokud máte možnost si na zahradu bazén dát, jistě neváhejte. Jenže musíte si nejprve nový bazén dobře vybrat. A to nemusí být zrovna lehké, protože nabídka je obrovská. Pokud to situace dovolí, je lepší volit bazény zapuštěné do země, protože ty jsou nejen větší, než bazény nadzemní, ale také lépe vypadají a mají delší životnost. Určitě se ale zamyslete hlavně nad materiálem a tvarem bazénu.

žena v bazénu

Chcete luxus nebo klasiku?

Cena dnes prostě rozhoduje a ovlivňuje téměř všechno. Mezi nejdostupnější bazény tak patří ty plastové nebo fóliové a jejich životnost je téměř srovnatelná, takové bazény mohou mít životnost okolo deseti let, cenově ale určitě neprohloupíte a vyplatí se to. Mezi nejluxusnější patří bazény nerezové, jejich životnost totiž není v podstatě ničím omezená, a takové bazény zkrátka drží a vydrží asi všechno. Cenově však jsou někde úplně jinde a domů si takový bazén může dneska pořídit opravdu málokdo. Zlatou střední cestu zastupují bazény keramické nebo laminátové. Cenově se pohybují na solidní úrovni a nabízí nejen skvělé koupání a luxus ale i slušnou životnost.

víno a bazén

I tvar rozhoduje

Samozřejmě ne jen materiál rozhoduje o tom, jak kvalitní bude vaše domácí koupání. I na tvaru záleží, tvar bazénu totiž ovlivňuje mnohé. Pozor si dejte na hranaté obdélníkové bazény. Do rohů se totiž neodstane bazénový vysavač a to značně zhoršuje úroveň čištění bazénu, což by vás asi brzy začalo štvát. Alternativou jsou bazény oválné, ty mají tedy obdélníková tvar, ale rohy jsou zahnuté. Navíc oválné bazény jsou skvělé, pokud si chcete dobře zaplavat. Kruhový bazén do země se zase vyplatí tam, kde není příliš moc místa, ale kruhové bazény jsou vhodnější pro vyžití dětí.

Kromě těchto klasických tvarů můžete najít na trhu i bazény atypických tvarů. Ty vypadají designově skvěle, ale pozor na to, mohou vám nakonec připadat velmi nepraktické. Navíc na netradiční bazény je velmi těžké sehnat zastřešení.