Vybavení dilny správného kutila

Kutilem se rozumí člověk zručný, který kde co hravě opraví, vyrobí, přimontuje. Nemusí to být nutně muž, protože i žena může být zručná. Obvykle však v běžných domácnostech tuto práci zastává právě muž. Vybavovat dílnu, nebo alespoň navrhnout, však může i obětavá manželka, třeba jako překvapení pro svého muže. Dílna se pak nachází nejčastěji v garáži, zahradní boudě, nebo ve sklepě, kde nevadí, když se něco trošku ušpiní. Jak ji ale správně vybavit, aby se zde dobře pracovalo?

práce s bruskou

Pracovní stůl

V dílně by rozhodně neměl chybět velký a prostorný pracovní stůl, nebo třeba vícero menších stolů. Není však potřeba investovat do nového, luxusního, či vyřezávaného nábytku, který se stejně brzy ušpiní. Rovněž se však nevyplatí pořizovat laminát, či jinak nekvalitní kus nábytku, který nic nevydrží. Pracovní stůl snadno zakoupíte prostřednictvím internetových bazarů, popřípadě se můžete zajet podívat na sběrný dvůr, nebo si stůl sami vyrobit. Lze si jej rovněž objednat od šikovného truhláře, avšak zde je nutno počítat s vyšší cenou za nový kousek.

Police

Místo, kam se uschová nářadí, součástky, a také materiál, by mělo být snadno dostupné, bytelné, a rovněž přehledné. K tomuto účelu se nejčastěji volí různé regály, vybavené přepravkami, bedýnkami, či zásuvkami. Ty je pak potřeba ještě opatřit šikovnými štítky, díky kterým se člověk ve své dílně snadno zorientuje, a nestráví půl dne hledáním, a vymýšlením originálních nadávek.

pracovitá žena

Svěrák

Ačkoliv každý člověk používá rozlišné nářadí, dílenský svěrák by zkrátka chybět neměl. Je potřeba k upevnění dílců, které se opravují, stlačování, i svírání. Tato šikovná pomůcka mívá obvykle dlouhou životnost, a tak nebývá problém pořídit ji z druhé ruky.

Aku šroubovák

Dalším nezbytným vybavením každé dílny je rozhodně aku šroubovák, který slouží k utahování většího množství šroubků, když na to obyčejný šroubovák nestačí. Urychlí práci, a uleví rukám kutila. Využívá se jak k opravování, tak také k montáži, či demontáži, ať už nábytku, nebo různých přístrojů. Zde se však vyplatí investovat do kvality.

Dárek

Pokud pak sháníte dárek pro kutila, nejlépe do jeho nové dílny, vyberte něco, co bude mít využití, a díky čemuž si na vás vždycky vzpomene. Můžete vybrat třeba šikovný kufřík s nářadím, svinovací metr, nebo šikovnou řezačku. Tyhle malé, ale i větší pozornosti můžete koupit také na stránkách e-shopu Promodárky, kde je lze nechat opatřit osobitým potiskem, nápisem, či gravírováním.