Plavu, plaveš, plaveme!

Plavání je jednoznačně nejlepším kardiem, hned po běhu a cíleně cvičeného HIIT kardia. Při plavání spalujete zhruba 150 kalorií za 30 minut. Plavání Vám navíc přinese spoustu příjemných výhod:
1. Nezatěžujete klouby! Jste neustále ve vodě a jste nadnášeni, tudíž se nemusíte obávat, že by Vás kvůli plavání přepadla různá kloubní onemocnění.
závod v plavání
2. Plavání rozhodně není sport, ke kterému potřebujete velké množství peněz. Bude Vám stačit pouze permanentka na plavání do Vašeho oblíbeného bazénu. Pak už vezmete jen své plavky, popřípadě koupací čepici s plaveckými brýlemi, a můžeme jít na to!
3. Naučíte se správně dýchat a vaše srdce si pomalu (a hlavně zdravým způsobem) začne zvykat na vetší zátěž.
4. Pokud budete chodit plavat do venkovních bazénů, otužíte se. Otužování je jeden z nejlepších způsobů posilování imunity.
5. Voda tělo uklidňuje a při delším pobytu v bazénu se budete cítit více vyrovnaně, stres nebude mít šanci.
6. Spalujete velké množství kalorií za poměrně krátkou dobu.
Jedinou nevýhodou plavání může být chlor, který obsahuje voda bazénu. Může vysušovat pokožku a ničit vlasy.

Plavecké styly a jejich účinnost

Zde je výčet základnách plaveckých stylů a partií, které jimi posilujete
Prsa– Už název napoví, že posilujete prsní svaly, nohy i pažní svaly. Zajímavostí je, že je to nejstarší způsob plavání.
Znak– Tento styl je považován za nejzdravější způsob plavání. Posilujete především zádové a prsní svaly.
Kraul– Plaveme čelem směrem ke dnu, posilují se deltové svaly a pažní svaly.
Motýlek– Je to jeden z nejtěžších plaveckých stylů. Byl uznán jako nejrychlejší plavecký způsob. Posilujeme svaly deltové a pažní, společně s břišními.
lidi u bazénu

Dýchání

Při plavání se dýchá jinak než na suchu, po klasickém nádechu přichází zadržení nádechu a následuje výdech. Při nádechu nesmíme maximálně zabírat pažemi.
Kde zakoupit náčiní na plavání?
Různé destičky, rukávky nebo ploutve zakoupíte ve specializovaných sportovních prodejnách. Ceny rostou společně s kvalitou. Široký sortiment má například INTERSPORT, Hervis nebo internetový e-shop Born To Swim.