Nedělejte chyby při výběru sporťáku

Ačkoliv se to může zdát přehnané, je výběr sportovního kočárku velmi důležitým krokem v životě rodiče. Není totiž kočárek, jako kočárek, a špatně zvolený kočárek může být pro dítě nepohodlný, či dokonce nebezpečný, a pro rodiče zase velkou zátěží, namísto usnadnění vycházek s dítětem.

tři kočárky

Jaký je rozdíl mezi výběrem hluboké korbičky, a sportovního kočárku?

Velký Samozřejmě i hlubokou korbičku je třeba volit obezřetně, avšak sportovní kočárek je určen pro děti, které již sedí, ale zároveň ještě nejsou plně vyspělými chodci. Ti se pak učí držet rovnováhu a tělo, a špatně zvolený kočárek může tento vývoj narušit. Nemluvě o tom, že pokud se dítě v kočárku necítí pohodlně, stane se z příjemných vycházek peklo na zemi.

Co vše lze požadovat od sportovního kočárku?

Od sportovního kočárku by měl rodič očekávat hned několik věcí. První z nich je polohovatelná opěrka zad, která by měla jít až do úplného lehu. Sportovní kočárky se používají u dětí, které již nějakou dobu sedí, ale stejně si rády při jízdě kočárkem dopřejí odpočinek v leže. Dále pak je vhodné volit taková kola, která obstojí v jakémkoliv terénu, aby mohl rodič vyrazit s dítětem jak do města, tak i na výšlap. Není tedy od věci volit kočárek s odpružením, které mírní nárazy. Polohovatelná by pak měla být i opěrka nohou, aby si dítě mohlo nohy natáhnout, nebo pokrčit dle vlastní potřeby. Je také třeba obezřetně volit materiál, na kterém dítě sedí, protože pohodlí dítěte je pro každého rodiče na prvním místě.

žena s kočárkem

Existuje ideální sportovní kočárek?

Kvalitních sportovních kočárků je na trhu spousta, a je tedy na rodiči, jaký zvolí. Mezi nejlepší pak můžeme zařadit kočárky Riko Nuno Maxim-kocarky, které jsou vybaveny nepropíchnutelnými polyeturnovými koly, nastavitelnými opěrkami, bezpečnostní bariérou, a spoustou dalších vychytávek, které ocení jak rodič, tak i dítě.