Jak si zasportovat v létě?

Existuje spoustu sportů, které jsou vhodné na letní dny, a které si bezpochyby užijete a ještě uděláte něco pro své zdraví.

Plavání

Nic neosvěží v létě tak, jako dát si pár plaveckých koleček. Příjemně se schladíte, a ještě rozhýbete své svalstvo. Na plavání je skvělé, že ho můžete provozovat v jakékoliv vodě, ať už jste u moře, na koupališti, v aquaparku nebo u místního jezera.

Golf

Může se jevit jako nudný sport, ale opak je pravdou. Jakmile si jednou golf zamilujete, už ho budete chtít hrát pořád. Vzhledem k tomu, že se jedná spíše o klidnější sport, je ideální právě na horké měsíce. Můžete si zahrát buď klasický golf či minigolf, který bývá často součástí dovolenkových resortů.

plavání

Plážový volejbal

Využijte toho, že jste na dovolené se spoustou písku, a zahrajte si plážový volejbal. Pokud se k moři nedostanete, nevadí, plážový volejbal lze hrát i na spoustě místech v České republice, kde jsou k tomu vytvořeny podmínky. Zapotíte se, a ještě si užijete skvělé chvíle se svým týmem.

In-line brusle

Kdy jindy se vydat na brusle než právě v létě, kdy nehrozí nástrahy v podobě sněhu nebo námrazy? Obujte si kolečkové brusle a vyrazte do přírody! Pozor, při tomto sportu nezapomeňte na nezbytné chrániče na kolena a helmu. Pokud spadnete, budete mít větší pravděpodobnost, že vyváznete bez šrámu.

Badminton

Badminton je u Čechů velmi oblíbeným sportem. Dá se hrát prakticky kdekoliv, jediné, co k tomu potřebujete jsou speciální košíčky a rakety na badminton. Pustit se do hry můžete, i když jste úplný začátečník a určitě budete překvapení, jak moc vás badminton bude bavit.

raketa

Cyklistika

Na kole můžete po celé léto objevovat krásy České republiky. Ať už budete prozkoumávat okolí svého domova, nebo v rámci dovolené po česku, nebo dokonce na dovolené v zahraničí, určitě si skvěle zasportujete, a ještě poznáte nová místa. Alternativou ke kolu může být například koloběžka, jejichž oblíbenost v posledních letech rapidně vzrostla. V obou případech nezapomeňte na ochranu hlavy pomocí helmy.