Ne každý má dost peněz

Lidem je dnes zapotřebí vlastnit a využívat kdeco. Potřeby máme rozmanité, ovšem v naprosté většině ohledů je nedokážeme uspokojit sami. Většinu věcí si neumíme sami vyrobit, většinu služeb si nedokážeme sami provést, a proto potřebujeme v tomto ohledu pomoc od ostatních lidí. A aby to bylo spravedlivé, aby někdo jenom nedával a druhý jenom nebral, existují peníze. Když něco potřebujeme, vezmou se tyto a zaplatí se jimi, a když chce někdo cizí pro změnu něco po nás, musí nám rovněž zaplatit. Zadarmo přece ani kuře nehrabe.

Jenže to funguje jedině za předpokladu, že peníze máme. Když nám totiž tyto scházejí, je logické, že není čím platit a že tedy uspokojeni nebudeme, ani kdyby byly naše potřeby sebeurgentnější.

peníze v misce

Ale jsou chvíle, kdy prostě něco potřebujeme navzdory tomu, že na to stále ještě nemáme vyděláno. A nastane-li podobná situace, může to spravit už jedině nějaká ta půjčka. Díky té se totiž dostávají peníze i lidem, kteří dočasně nemají vlastní zdroje, s tím, že se pak takové peníze vrátí svému majiteli a poskytovateli půjčky z budoucích příjmů dlužníka.

Ovšem nejeden z těch, kteří potřebují půjčit, naráží u bank na naprosté nepochopení a odmítání. Jistě, peníze by zřejmě potřeboval, ale nedokáže se za ně ve své situaci dostatečně zaručit, a proto se žádné půjčení nekoná. A pak to má podobný neuspokojený žadatel těžké.

platební karty

A co mu tento jeho život ulehčí? Často jedině hypotéka na pozemek. Tedy půjčka, u které se poskytuje coby záruka řádného splacení namísto věcí jako vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a podobné záležitosti, zástava nemovitosti. Právě ta zde zaručuje, že bude dlužník určitě splácet, a proto se tu nedělají s podobnou hypotékou drahoty a nebankovní společnost ji poskytne každému, kdo ji potřebuje, a to za výhodných flexibilních podmínek.

A to je často to nejrozumnější řešení dočasných finančních problémů.