Egyptské pyramidy v Gíze už nepatří do rarit?

V roce 2001 byla vyhlášena anketa, kde zájemci mohli navrhnout nové divy světa. Stavba musela splňovat určité podmínky – musela vzniknout lidskýma rukama a postavěna před rokem 2000 a navíc, musela být zachovaná.
Nakonec lidé hlasovali z 21 objektů a 7.7.2007 se zvolil seznam nových divů světa. Seznam obsahuje tyto rarity:
      Chichén Itzá
      Socha Krista
      Velká čínská zeď
      Machu Picchu
      Petra
      Koloseum
      Tádž Mahal
mlha v horách
CHICHÉN ITZÁ
Nachází se v Mexiku na poloostrově Yucatán. Jedná se o chrámové město, které sloužilo dříve jako politické i ekonomické centrum Mayů a Toltéků. Jméno města vzniklo podle posvátné studny, která obyvatelstvo zásobovala vodou a byla místem pro náboženské oběti.
SOCHA KRISTA SPASITELE
Křesťanský památník od francouzského sochaře Paula Landowského. Socha je postavena ze železobetonu. Byla umístěna na vrchol hory Corcovado nad Riem de Janeiro. Zde je v současné době jako turistická atrakce.
VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ
Známá zeď vede severní Čínou. Je to jediná stavba, kterou můžeme zahlédnout z vesmíru a jedna z nejrozsáhlejších. Byla stavěna ve 3.století před naším letopočtem za vlády Čchina. Sloužila jako ochrana před nájezdy mongolských vojsk. Měří přes 5000 kilometrů, na přesném čísle se pracuje, kdy si vědci dali za úkol délku přesně změřit.
machu piccu
MACHU PICCHU 
Posvátná pevnost Inků ležící v peruánských Andách. Nachází se v nadmořské výšce 2430 metrů nad mořem. Jedná se o komplex s chrámy, paláci, terasami a zahradami. Jako materiál je použit kámen, nepoužívaly se žádná pojiva. Avšak doteď není známé k čemu stavba tehdy sloužila. V roce 1983 se Machu Piccu zapsalo na seznam UNESCA.
PETRA
Známé skalní město vytesané do růžového pískovce v Jordánsku. Nabatejci tak učinili z oblasti s nepříjemnými podmínkami bohaté město. V Bibli je označováno jako Mojžíšovo údolí. Je zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO.
KOLOSEUM
Velký amfiteátr nacházející se v Itálii postavil císař Vespasián. Sloužil jako aréna pro hry či zápasy gladiátorů nebo jako divadlo, kde herci předváděli námořní bitvy. Bylo schopno pojmout až 50 000 diváků.
Kvůli zemětřesením a lidem, kteří kameny kradli se z této arény stala zřícenina.
TÁDŽMAHAL
Památka manželky Šáhdžahána byla postavena v roce 1648. Stavba trvala 22 let. Pomník je taktéž zapsán do dědictví UNESCA a pro mnoho lidí se stal symbolem Indie. Také je přezdíván mauzoleum. Vlivem měnícího se osvětlení vrhá zajímavé barvené odstíny.
Nakonec bychom mohli shrnout, že výběr nových sedmi divů světa se docela vydařil, protože každá z těchto staveb má právo na seznamu být, aspoň podle mého názoru.