Šetřete své peníze i čas

Je samozřejmé, že dva mladí lidé, kteří doma moc nevaří, třeba kvůli tomu, že jsou pracovně dost vytížení, a založení rodiny zatím neplánují, si myčku nádobí nebudou nyní pořizovat, byla by to pro ně „zbytečná“ investice, a myčka by jim zbytečně jen zabírala místo v kuchyni.
Na rozdíl od toho početná rodina, ve které se denně nahromadí spousta nádobí, ta už může koupi myčky nádobí zvažovat, pokud myjete nádobí v ruce po všech členech rodiny, pořízením myčky nádobí ušetříte nejen peníze, ale také čas strávený u dřezu.
hrnek v myčce
Věděli jste také, že první myčka vznikla už před více než 130 lety? A sestrojila jí, jak jinak, žena, říkáte si určitě proč je psáno jak jinak, ale ženy nejlépe vědí, jak zdlouhavý proces je mytí nádobí, navíc se u toho stráví spousta času, který místo toho můžeme věnovat rodině. Byl to však v té době velký přístroj, u kterého se muselo točit klikou, na rozdíl od dnešních myček, které udělají opravdu veškerou práci za Vás.
nádobí na myčce
Pokud jste se pro koupi rozhodli, nejdříve zvažte, zda bude Vaše myčka stát volně, v tom případě si můžete pořídit větší, nebo budete chtít vestavěnou, ty se vyrábí o něco menší. Jistě si také položíte otázku, zda se myčka vyplatí, co se týká spotřeby vody, to je vlastně nejdůležitější předpoklad pro její koupi. Jak již bylo psáno, v početnějších rodinách určitě ano, v rodinách, kde jsou např. dva dospělí a jedno dítě také, jen nebudete muset myčku zapínat tak často. Na to určitě namítnete, že Vám mezitím na nádobí zaschne mastnota, to jistě ano, ale to neznamená, že ho musíte vyndat, omýt lehce pod kohoutkem a znovu do myčky naskládat, stačí ho opláchnout jen vodou, ale rovnou v myčce.
Navíc, co se týká spotřeby vody, stejně jako dnešní pračky, tak i myčky nádobí si umí naprogramovat množství vody podle množství nádobí, které do ní naskládáte.
pokladnička na mince
Co se týká mycích prostředků do myčky, nepatří mezi nejlevnější, ale zkusili jste si někdy spočítat, kolik spotřebujete prostředků na mytí nádobí ručně? Než si myčku pořídíte, můžete to zkusit, a až potom se rozhodnout.
Jistě Vás také budou zajímat pořizovací ceny myček, ty se liší podle velikosti, počtu programů apod., tzv. „chytrá“ myčka nádobí, která už si dokáže naprogramovat právě množství vody, Vás vyjde zhruba na deset tisíc korun a výš.