Výhody elektrických zubních kartáčků

Elektrické zubní kartáčky mohou používat dospělí i děti. Na trhu jich je v současnosti plno a dle svých finančních možností si můžete vybrat právě ten váš. Oproti čištění zubů manuálním kartáčkem je zde spousta výhod, které určitě oceníte. Jednou z nich je i to, že díky elektrickému zubnímu kartáčku máte zuby čistější a bez velké námahy. Dle typu hlavice obsáhne kartáček celou plochu zubu, různými otáčivými pohyby odstraní plak a vyčistí dobře i mezizubní prostory, které je jinak potřeba čistit mezizubním kartáčkem nebo zubní nití. Stejně tak je dobrá chytrá funkce timeru, neboli časovače, který vás vibrací upozorní, že doporučená doba čistění zubů již uplynula. Zpravidla se jedná o 2 minuty.
pěkné zuby
Elektrický kartáček už nevyměníte
Jak již bylo zmíněno, na českém trhu je několik druhů elektrických zubních kartáčků. Od těch základních a jednoduchých až po ty, které mají několik funkcí a jsou i designové. Jednotlivé druhy elektrických zubních kartáčků jsou:

  • Sonické kartáčky
  • Rotačně-oscilační kartáčky

Tyto kartáčky vyrábějí známí výrobci jako Philips nebo Braun. Je tedy jen na vás jakého výrobce zvolíte.
Sonické kartáčky svojí funkci mají již v názvu. Sonické vibrace vytvářejí silnou cirkulaci tekutiny a vyčistí tak dobře hlavně mezizubní prostory. Samozřejmě odstraní i zubní plak na povrchu. Sonické kartáčky mohou využívat osoby s citlivějšími zuby či se zánětem dásní, jsou velice šetrné.
Rotačně-oscilační kartáčky nejsou sice k zubům až tak šetrné jako sonické, ale dokážou odstranit lépe zabarvení zubů. Tato oscilační technologie také zajistí důkladné odstranění plaku.
zubní kartáčky
U obou typů elektrických kartáčků je samozřejmostí bezdrátový provoz. V balení je dobíjecí akumulátor, kdy například přes noc můžete kartáček pohodlně nabít a ráno jej z nabíječky zase vypojit. Náhradní hlavice ke kartáčkům také zakoupíte a je dobré je pravidelně měnit, stejně jako v případě klasických manuálních kartáčků.