Sexuální porucha? Onanie může být prevencí

V souvislosti s pohlavním životem a onanií samotnou, byla doba před sto lety na počátku objevování pravdy o sexu a pohlavním styku. Bludy a nesmysly psané v knihách mnohdy přiváděly čtenáře k šílenství a nápadům na sebevraždu. Některé rady, které si mnozí vzali k srdci, se přece jenom našly. Hlavně ty, které vyzívaly muže, aby nekrotili své vášně a náruživost. Nebo také, že svobodní muži nemívají tolika peněz a času, aby mohli navštěvovat nevěstince. Naopak muž před svatbou do takového zařízení vstoupit mohl, neboť to byl menší hřích než onanie, zatímco ženy si musely počkat až po svatbě.
muž pod sprchou
Spisovatele Bohumila Hrabala uchvátily spisy jakéhosi pana Batisty, jenž mužům i ženám přikazovaly různá pravidla vášně a chtíče. Mužská onanie vlastně v té době byla do jisté míry v pořádku, ženská však nikoli. Pan Batista jednu takovou dívčí onanii popsal vlastními slovy. Ukazuje na to, že lze poznat sebeukájení žen již na první pohled. Vlasy i pleť ztrácejí vitalitu a svěžest, prsy jsou povadlé a svaly na rukou i nohou mizí. Také se dostavuje nespavost a dívky pozbývají bystrosti. Mají výrazné kruhy pod očima a bledé rty. V intimních partiích prý pociťují horkost.
nahý muž
Nyní se ale ocitáme v současné době, kdy medicína a lékaři naopak povzbuzují lidstvo k onanii. Důvodem je prevence sexuálních poruch, protože hledí-li člověk na své přirození přátelsky, může jej dokonale poznat a při sebemenších odchylkách zajít na konzultaci k lékaři. Také pokud se dívky naučí dobré onanii, vyhnou se popisu od pana Batisty a tomu, že z nich vyrostou frigidní ženy s nezájmem o sex. Dokonce sexuální praktiky a polohy, které byly kdysi zakázány, jsou dnes povoleny a žádoucí jakožto libido vhodné pro ty, které sexuální hrátky baví. V Británii dokonce existují kurzy onanie, které jsou určeny pro mladé lidi, s podnětem v experimenty nejenom pohlavního styku, ale i orálního sexu. Tohle spojení úst a genitálií se ještě nedávno považovalo za něco nechutného, a že převažuje spíše u lidí s nějakou sexuální úchylkou nebo duševní poruchou. Podle statistik se však, v dnešní době, až 70 procent populace těmto praktikám věnuje. Ať už je to pravidelná součást postelových hrátek nebo náhodná akce, vyzkoušení stojí za to.