Nevíte si rady se zahradou? Oslovte odborníky!

Dokončovací práce na vašem novém rodinném domku finišují? Je nejvyšší čas přemýšlet o koncepci volného prostranství vašeho domu. Možná už jste měli začít dříve, ale nebyl na to stále ten správný čas. Teď už na nic nečekejte a začněte rozvrhovat prostor okolo domu tak, aby každý z vaší rodiny našel příjemný kout právě pro sebe a to takový, který vyhovuje jeho potřebám. Určitě se všichni rádi setkáte na venkovní terase, kde budete trávit odpočinkové chvíle při pohledu do zeleně. Terasu můžete umístit spojenou s domem tak, že jí budete i vstupovat do obývacího pokoje anebo si ji můžete představit zastřešenou v rohu zahrady poblíž domu. Jenže – aby vaše relaxační zóna nevypadala jako chudá příbuzná, musíte ji osadit travinami, vzrostlými keři či stromy tak, aby vám poskytovaly v době letních veder tolik potřebný stín, ale aby zase nebránily slunci pohladit vás prvními jarními paprsky. Umět právě vytvořit oddychový kout na vaší zahradě může být zapeklité. Pokud si věříte, jděte do toho.pohled na kvetoucí tulipány
Ale ruku na srdce – není vhodnější, zvláště v dnešní rychlé době, kdy na nic nemáme čas, nechat si poradit při osázení vašeho „rekreačního prostoru“ zahradnickými firmami, které zaměstnávají na slovo vzaté odborníky?
Profesionální zahradník si s vámi nejdříve popovídá, zjistí, jak si představujete vaši odpočinkovou zónu. Dále – kolik času chcete věnovat práci na vaší zahrádce a také kolik peněz do realizace a následné péče chcete věnovat. pohled na kvetoucí tulipányTo vše jsou důležité otázky, které je třeba společně probrat. Je důležitý váš pohled a zahradník ho bude respektovat, protože na zahradě budete pobývat hlavně vy a vaše rodina a vy všichni byste se tam měli cítit dobře. Kde jinde by si člověk měl odpočinout, než doma? Profesionál vám poradí, navrhne letničky a trvalky tak, abyste co nejdéle byli obklopeni barvami. Stejně tak vám doporučí vhodné traviny, keře, stromky, aby prostor okolo vás byl pestrobarevný a živý.