Historické město Loket

Hledáte klidné ubytování nedaleko Karlových Varů? Chcete si odpočinout a vyhnout se ruchu lázeňského města. Máme pro vás jedinečnou příležitost s ubytováním v malebném městečku Loket s dlouholetou historií. Město Loket se nachází v severovýchodní části České republiky. Je obklopen krásnou řekou Ohře a Slavkovským lesem. Město Loket má ve své historii spoustu významných panovníku.
pohled na hrad Loket
Přebývala tu Eliška přemyslovna se synem Václavem IV., který se stal posléze římským císařem Karlem IV. Karel IV. byl na hradu Loket ve svém dětství vězněn a jeho matka byla zbavena jeho výchovou. I tak se na hrad v dospělosti rád vracel. Mezi dalšími panovníky, co se zdržovali na hradu, patří Přemysl Otakar II., za kterého došlo ke gotické přestavbě hradu. Hrad byl původně vybudován v románském stylu.
V dnešní době je na hradu umístěná unikátní sbírka porcelánu z porcelánky V Lokti a Horním Slavkovu. Sbírka je doplněna o sklo z karlovarské sklárny Moser. Na hradě je vytvořeno muzeum historických zbraní, starých vojenských přilbic a výzbroje. Hrad je dominantou města a tyčí se nad řekou Ohře.
kolonáda v Karlových varech
Ubytování Loketnabízí šestnáct lůžek s možností přistýlky. Možností je objednání kontinentálních snídaní. Pension umožňuje uskladnění kol. Jelikož je tato oblast bohatá na cyklotrasy, tak je většina návštěvníků vášnivá do cyklistiky. Nejznámější je cyklostezka Ohře, která vede z Loktu do Karlových Varů. Trasa měří deset kilometrů a protíná Svatošské skály. Další krásná místa k vidění jsou samotné Karlovy Vary. Krásné lázeňské město plné památek a zajímavých vyhlídek na celé město. Dále to jsou Horní Slavkov, Krásno, Bečov nad Teplou. Krásno má pěknou kamennou rozhlednu Krásenský vrh a několik propadlin v okolí po těžbě přírodních rud. Je zde i hornické muzeum. Bečov nad Teplou je zajímavý umístěním zámku a hradu nad řekou v těsné blízkosti vedle sebe. Zámek s hradem jsou vzájemně propojeny.