Kvalitní GYM BALL i pro děti!


Gymnastický míč je oblíbenou sportovní pomůckou při cvičení hlavně žen, ať se jedná o cvičení „Míče“ anebo jako doplňující prvek. Tyto GYM BALLY jsou doporučovány i rehabilitačními pracovníky, protože správný posez na míči udržuje naše zádové svaly v neustálém pohybu a cvičením na něm si zpevňujeme svalový korzet, čímž dokážeme předcházet v pozdějším věku velkým bolestem zad!

gymnastický míč

Jestliže se rozhodnete pro nákup tohoto cvičebního prvku, nemusí sloužit jen na cvičení, ale můžete se na něj v klidu posadit a sledovat televizní vysílání! A ještě přitom se na míči „povalovat“, podupávat a jemně poskakovat. To vše slouží ke zpevňování a procvičování svalů. Nic tím nezkazíte. Ale nesmíte se do cvičení moc položit – pokud sledujete televizi, tak zkoušejte pohyby jen tak jemně, ať zase nerušíte okolní přísedící a abyste si naopak neublížili.

Kdo se rozhodne si pořídit gymnastický míč, měl by vědět, že se prodává v určitých velikostech a i barvách. Obsahem balení bývá i pumpička, kterým si balon nafouknete do potřebné „měkkosti“. Nafukování nepodceňujte a přečtěte si příbalový leták, jak byste na balonu měli sedět, jaké byste měli mít správné postavení nohou a podle toho možná balon přifoukněte.

Gym Ball o průměru sedmdesát pět centimetrů má neuvěřitelnou nosnost, a to až jedno sto osmdesát kilogramů! Takže určitě budete mít obrovskou rezervu!

míč dítě

S míčem můžete zažít i spousty legrace, když pořídíte zároveňgymnastický míč pro děti, ale musíte jim pozorně vysvětlit, jak se na takovém míči pohybovat, jak sedět apod. Nejprve ale buďte vždy při tom, když si vaše dítě bude chtít sedat na nafukovací míč či se na něm „projíždět“. Zapojte vaše děti do pohybu na nafukovacích míčích. Anebo si je zprvu jen kutálejte mezi sebou, pohazujte, povozte vaše děti na míči a dohlédněte na to, aby vše probíhalo v naprosté bezpečnosti.

Gymnastický míč slouží sice ke cvičení, ale také s ním můžete s vašimi dětmi zažít spoustu zábavy a společného veselí.