Do čeho zabalit stěhované předměty

Noviny a časopisy – kdokoli se stěhuje, a zbývá mu dostatek času pro balení věcí a nábytku, se obvykle začíná ohlížet po nějakém balicím materiálu. Tím prvním, co se nabízí, jak se říká, na skladě velmi levně nebo zcela zdarma, jsou kromě kartonových krabic reklamní noviny a letáky ve schránce, případně různé jiné tiskoviny, dostupné v kontejnerech s tříděným odpadem. Mnozí lidé také tento způsob balení před stěhováním zažili, a považují jej za přirozený, ovšem my bychom vás rádi od tohoto nápadu odradili. Proč?

bublinková fólie

Nelibý odér tiskařské barvy ucítíte ještě několik týdnů po stěhování, barva se může na cokoli přichytit a znehodnotit např. nábytek, textil, hračky, sportovní potřeby či obuv a navíc to není nic zdravého. Nežli zjišťovat, jak toxické jsou jednotlivé složky tiskařských barev, jednodušší je spoléhat na osvědčené obaly, s nimiž docílíte mnohem lepších výsledků.

fólie, lepicí páska a nůžky

Bublinková fólie – nezapáchá, nepřijímá pachy, můžete do ní zabalit i potraviny, není zdrojem alergií, je levná, lehoučká a přitom nesmírně spolehlivá a efektivní. Takto bychom mohli stručně charakterizovat materiál, notoricky známý zejména v logistice již desítky let. Mívají ji k dispozici stěhovací firmy a hlavně – zabalíte do ní v podstatě skoro všechno.

Tenká fólie (flexi) – svět fólií a obalů Stěhování Mamut je neuvěřitelně pestrý a my bychom vám rádi připomněli, že existuje i velmi tenoučká a přitom nesmírně pevná a zároveň pružná fólie z polyetylenu, se kterou se dá doslova kouzlit. Dokážete s ní zabalit i velké spotřebiče, křesla a sedací soupravy, skleněné tabule, zrcadla, lustry a rozebrané desky nábytku, a to velmi snadno, rychle a bez zbytečného měření a stříhání, lepení a nastavování. Nebudete potřebovat ani lepicí pásku. Flexi fólii vám opět opatří stěhováci, a pokud by ji zrovna neměli k dispozici, snadno jí pořídíte v nějakém specializovaném e-shopu.