Tipy pro nenapravitelné milovníky paranormálních jevů a záhadných míst

Každý z nás se občas rád trochu bojí. Někdo více, někdo méně. Pokud jste typ člověka, který miluje pocit husí kůže a mráz probíhající po zádech, avšak pouze v bezpečí domova, jistě byste uvítali pár doporučení na zajímavé filmy inspirované skutečnými událostmi, mrazivě záhadnými místy, případně drsnými historickými událostmi, které mají teprve to pravé kouzlo navodit tajemnou atmosféru…

lano na škrcení.jpg

Pokud zabrousíme do historie, nesmíme zapomenout na klasiku, jakou je bez pochyby film Kladivo na čarodějnice natočený na motivy stejnojmenného románu Václava Kaplického. Inspirován byl mimo jiné zápisy z čarodějnických procesů v období inkvizice.

Romasanta: Hon na vlkodlaka je také inspirován skutečnými událostmi zaznamenanými v soudních spisech z 19. století ve Španělsku. Případy bestiálních vražd, díky nimž se začaly šířit pověsti o vlkodlakovi, překypují tajemnem a mrazivou atmosférou.

Tajemná Záhada hory mrtvých je inspirována událostmi z roku 1959, kdy byla v severním Uralu nalezena těla 9-ti ruských studentů pouze ve spodním prádle, kteří zemřeli velmi záhadným způsobem. Nikdy nebylo objasněno jak přesně zemřeli, ovšem jejich těla vykazovala velmi podivné známky (např. chybějící jazyk jedné z dívek, vysoká radiace těl…). Spekulovalo se mimo jiné o paranormálních jevech nebo dokonce o UFO.

Pokud máte v oblibě „lekací scény“, určitě vás zaujme jeden z příběhů Warrenových, proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů, který byl zfilmován v roce 2013 a nese název V zajetí démonů. Pojednává o vyšetřování záhadných a děsivých událostí odehrávajících se na odlehlé farmě ve státě Rhode Island v USA.

Děsivý thriller Les sebevrahů vás zavede na skutečné místo – legendární les Aokigahara v Japonsku. Než se rozhodnete zhlédnout tento snímek, doporučuji si přečíst zajímavá fakta o tomto naprosto děsivém místě. Svůj život zde prý ročně ukončí stovky lidí.
duch nevěsty.jpg

Dozajista se mezi námi najdou jedinci, které záhadná místa přitahují natolik, že pouhé pozorování na obrazovce dostatečně neuspokojí jejich touhu nasát opravdovou atmosféru tajemna. Jistě vás překvapí, že i naše poměrně malá republika je plná děsivých tajuplných míst. Pokud byste se rozhodli absolvovat výlet za některým z nich, vám poskytne hned několik možností, kam se na takovou cestu vydat.