Sluchátka

Na trhu najdete sluchátka ve všech provedení, kvalitě, ale i cenové relaci. Nejlepší je vždy si daný model, pokud možno vyzkoušet, nejlepší je to s přehrávačem, s kterým budete sluchátka používat. Při jejich nošení byste se měli cítit pohodlně, proto není na škodu si uvědomit, kde budete nejvíce sluchátka využívat. Jestli doma či při sportování. Kvalita zvuku tu hraje také samozřejmě důležitou roli. Ten záleží na typu sluchátek. Ten nejkvalitnější zvuk mají samozřejmě uzavřená sluchátka, méně kvalitní je u pecek.
srdce a sluchátka
Podle typu usazení sluchátek na hlavě je můžeme rozdělit do tří skupin.
Sluchátka, která leží přímo na uchu, obepínají ho
Tento typ sluchátek obepíná celé ucho. Poskytují kvalitní zvuk a řekla bych, že dost dobře izolují okolní hluk. Vzhledem k jejich větší konstrukci mohou být těžší. Jsou to jedny z největších sluchátek, které jsou na trhu dostupné. Jejich nejvhodnější použití je pro domácnost nebo při studiu. B7vají obvykle vyrobeny k textilu nebo koženky, ale seženete i z pravé kůže.
Sluchátka ležící na uších
Jsou podobné předchozí verzi sluchátek, ale jsou lehčí a menší. Dopřejí také kvalitní zvuk, ale jejich schopnost izolovat okolní zvuk je mnohem menší. Jsou vhodná i mimo domov či kancelář. Takové sluchátka můžeme vidět klidně i ve městě na kolemjdoucích lidech. Jejich náušníky jsou většinou vyrobeny z molitanu nebo koženky.
Sluchátka přímo do ucha – pecky
Jak již napovídá jejich název, jde o nejmenší sluchátka dostupná na trhu. Tyto sluchátka jsou nejvhodnější pro častý přenos hudby a můžeme je rozdělit na pecky a špunty. Pecky se usazují přímo do ucha. Jejich izolační vlastnosti jsou jedny z nejhorších. Stane se, že se s nimi setkáme u přehrávačů jako doplněk. Seženeme je za nejnižší cenu, ale tomu většinou odpovídá i kvalita sluchátek. To špunty mají lepší izolaci okolního zvuku právě díky silikonovým nástavcům. Jako špunty se tyto sluchátka zasouvají přímo do ucha. Kvalita tohoto typu sluchátek většinou odpovídá i ceně.
V dnešní době již sluchátka nepotřebují kabel. Mohou být “napojena“ pomocí infračerveného přenosu, rádiového přenosu nebo Bluetoothu. Musíme ale počítat s tím, že takové sluchátka musíme dobíjet. Před zakoupením takovéhoto typu sluchátek si musíte zkontrolovat, zdali je podporuje váš přehrávač nebo telefon. Jinak vám jsou na nic.
bílé elektro
Sluchátka pro hráče počítačových her
Pokud rádi hrajete počítačové hry, tak určitě se budete poohlížet po sluchátkách s mikrofonem, která se nazývají HEADSETY. Jak je ale máme ty správné v tom množství, které je dostupné na trhu, najít? Jejich konstrukce izoluje dobře zvuk. Důležitá je tedy kvalita zvuku, ale i pohodlnost. Musejí správně sedět na hlavě a neměly by být na obtíž, tedy pokud je nosíte dlouhodobě při hraní. Jsou ale i takové modely, kde se dají sluchátka od mikrofonu odpojit úplně, ale počítejte s tím, že si za ně připlatíte.
 
Přeji vám hodně zdaru při výběru těch nejlepších sluchátek pro vaše uši.