Rodinná dovolená u moře

Každý jsme jiný, žijeme jiný život, baví nás odlišné trávení volného času a podle toho se liší i výběr dovolené. Někdo nejraději odpočívá ve známém prostředí své chaty či chalupy, druhý rád poznává krásy své vlasti, další se každoročně těší na povalování a nicnedělání u moře, které je doplněno komfortním ubytováním s all inclusive. Někoho lákají hory, jiného potápění. Chystáme-li se na rodinnou dovolenou, je výběr trochu složitější, protože ne všichni členové rodiny mají stejné dovolenkové preference. Pak je vhodné zvolit místo, kde je více možností trávení času.

chorvatsko istrie

Volbou číslo jedna bývá často pobyt u moře. Má nesporný kladný vliv na zdraví. Kdo se potýká s kožními onemocněními či nemocemi dýchacích cest, pro toho je dostatečně dlouhý pobyt u moře ozdravným. Doporučuje se strávit tam alespoň 3 týdny. Jedeme-li na takto dlouhou dobu, zejména s menšími dětmi, je dobré pečlivě vybírat destinaci, aby bylo čím koupání v moři a pobyt na pláži zpestřit. Ideální je, když budou v místě bazény, skluzavka, tobogán, houpačky, prolézačky, vyhlídkový vláček, různé denní a večerní programy apod. K dispozici bývá i dětský klub a některé děti tuto možnost zábavy uvítají.
moře u Chorvatska

Toto vše obvykle splňují turistické komplexy například v Chorvatsku, kde je zároveň k dispozici lékař, supermarket, spousta krámků, stánky se zmrzlinou, restaurace atd. Výhodou Chorvatska jsou i členité pláže, které jsou tvořeny buď kameny, oblázky, ale na mnoha místech jsou písčité. U většiny z nich jsou stromy nebo lesíky, kde snadno s dětmi najdeme stín a přitom jsme stále v blízkosti moře. Samozřejmě bývá zde, zejména v sezóně, poněkud rušno. Mimo hlavní sezónu je pobyt nejen příjemnější, ale i levnější. Výhodou Chorvatska je příznivá dojezdová vzdálenost z České republiky.
hotelový areál

Pokud někdo preferuje spíše klid, stejně jako ostatní členové rodiny, není problémem vybrat méně rušná místa. Máme-li k dispozici auto, můžeme během pobytu navštívit památky, zajet na jiné pláže, na trh nebo do městeček v okolí.