Pořádek a systém


Sklad firmy

Snad každý z nás si tento prostor představí jako velkou halu, kde je spousta regálů a jezdí zde vysokozdvižné vozíky. Položek zde může být opravdu hodně, takže je neustále zapotřebí udržovat právě systém a pořádek. Nemůžeme si dávat věci kam se nám zlíbí, protože by nás následně čekalo zdlouhavé hledání, a to nebaví snad nikoho. V dnešní době je vše usnadněno díky elektronice, protože můžeme mít speciální software, ve kterém budeme zaznamenávat veškeré změny týkající se příchozího a odchozího zboží.

letecká přeprava

Musí s ním být seznámeni všichni zaměstnanci a řídit se jím. Skutečně to celý chod usnadní. Abychom kód zboží do systému nemuseli vždy ťukat ručně, tak existují čtečky, takže vždy nám stačí načíst čárový kód nalepený třeba na krabici. Takto je hezky spojena práce lidí ve skladu i kanceláři, přičemž dohromady tvoří celou logistiku firmy. Bez ní bychom toho moc nevyrobili ani neexportovali.

Přeprava kusů

Těžko budeme ve skladu nosit jeden výrobek za druhým v rukách a skládat je do návěsů kamionu. To není ani povoleno, protože náklad musí být vždy pevně umístěn, aby při přepravě nehrozilo žádné nebezpečí. Navíc bychom riskovali, že se naše zboží poškodí, což po nákladné výrobě jistě nechcete. Proto ho musíme dobře zabalit a umístit na paletu. Výhoda palet spočívá především v tom, že je můžeme pomocí vozíků snadno přemísťovat kam se nám zachce.

pásová linka

Ovšem mnohdy potřebujeme shromažďovat i věci, které nepotřebují tak úplně mít své přesné zabalení a k toku se náramně hodí ibc kontejner https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/ibc-kontejnery/. Ten může mít totiž solidní rozměry a vysokou nosnost. Nemusíme se bát, že by nám z něj něco vypadlo, protože je standartně opatřen víkem, těžké ho snadno uzavřeme. Vyrobeny jsou z plastu, což znamená, že i přes vysokou nosnost mají nízkou hmotnost. Oproti použití obalových materiálu zajistí skutečně slušnou úsporu.