Pergola je užitečná stavba


Pergoly jsou dnes hodně oblíbené, protože si sem můžeme v klidu sednout s přáteli a užívat si volných chvíli. Stavba není náročná ani pro běžného člověka.

Pergola je užitečná stavba

Pohoda na zahradě

Jestliže máme třeba zahradu, tak tento pozemek můžeme skvěle využít ve svůj prospěch za pomoci pergoly. Přeci jen je to místo, kde můžeme trávit spoustu času a odpočívat. Při pěkném počasí je totiž mnohem lepší trávit volný čas venku než uvnitř. Čerstvý vzduch a Slunce Vám jistě udělají větší radost než být zavřený doma. Samozřejmě tu nemusíme sedět sami, protože když si koupíme dobrý zahradní nábytek, tak si tu můžeme užívat s přáteli či rodinou.

zahradní altán

Možností, které můžeme dělat je dost, přičemž oblíbené je například grilování. Dobré jídlo se na posezení s blízkými rozhodně hodí, kdy navíc u grilování nemusíte vymýšlet nic složitého a dlouhou se připravovat. Klidně sem můžete vzít i děti, protože na zahradě je dost místa, takže můžou hrát různé hry, přičemž se tedy budou bavit všichni. Naopak bychom tento prostor neměli využívat jako sklad třeba nářadí a udržovat jej pro rekreační účely, kde nám bude vždy příjemně.

Snadná stavba

Aby pergola byla bytelná a stála na našem pozemku spousty let, tak je zapotřebí její správné sestavení. Nemusíte se ničeho obávat, protože to není zase nějaká náročná stavba. Abychom si nemuseli dělat plánek a nakupovat všechny věci zvlášť, tak si můžete zakoupit pergolu stavebnice. Je v ní totiž všechen potřebný materiál a víme, jak má výsledná stavba vypadat, tak se můžeme vrhnout přímo na stavbu.

detail pergoly

Začít musíme od betonování základu, protože to je naprostý základ, který drží vše nad zemí. Následně se můžeme vrhnout na konstrukci všech trámů, aby drželi pevně u sebe. Samozřejmě lépe se staví ve více lidech, protože trámy jsou poctivé a něco váží. Neměli bychom zapomínat ani na ošetření, které zajistí stále zdravý stav dřeva. Dále se musíme vrhnout na střechu, aby nám dovnitř nepršelo, přičemž oblíbený je šindel. Posledním krokem je dlažba, abychom měli pevnou plochu, na kterou si můžeme dát například nábytek.