Jakému oblečení se vyhnout na pohřbu a musíte jít nutně v černé?

Pohřby jsou smutnou událostí vždy, i proto je tak nějak s pohřby spjatá černá barva. Pokud na nějaký musíte jít, jistě řešíte, co si máte obléknout. 

Jakému oblečení se vyhnout na pohřbu a musíte jít nutně v černé? 

Na pohřby nikdo nechodí rád, ale bohužel i tohle k životu patří. Většina smutečních hostů si pak pokládá jednu otázku, jak se vlastně vhodně obléknout? Nabízí se černá barva, která je pokládána právě za smuteční barvu, kterou se vyjadřuje žal, ale nemusí to být vždy pravidlem. Někdy nejde totiž ani tolik o barvy, ale spíše o to, jaký střih šatů zvolíme. Rozhodně jsou tabu krátké šaty nebo sukně, rifle nebo u dam odhalující modely. Takže, jak se obléknout a neudělat si tak ostudu před ostatními? Jak vyjádřit soustrast i svým oblečením? 

pán na pohřbu

Černá i bílá 

Černá je barvou smuteční a bílá se obléká na svatbu, ovšem i na pohřeb se dá zkombinovat tmavá barva se světlou. Klidně si tak můžete obléknout černé kalhoty, popřípadě sukni a doplnit to o bílou košili. Vždy by měla ale tmavá barva převažovat. Zcela tabu jsou pak pastelové odstíny, což by opravdu vypadalo hodně neuctivě. Jinak ale můžete obléknout i hnědou, tmavě modrou nebo třeba béžovou v kombinaci s nějakou tmavší barvou. Záleží však i na tom, za jste z rodiny zesnulého nebo se jdete rozloučit s kamarádem, spolupracovníkem nebo známým. I tohle hraje velkou roli. 

truchlící rodina

Jste z rodiny? 

Pokud jde o rodinné příslušníky, pravidla jsou ještě o něco striktnější. Rodina by v černé být oděna měla, pokud si třeba zesnulý nepřál něco jiného. Řada pohřbů má dnes jiný nádech, pokud si vyloženě zesnulý nepřál truchlící smuteční hosty, dá se k tomu přihlížet. Na rodinu zesnulého se ale vždy jinak vzhlíží, takže je nutné opravdu dbát na to, aby byla rodina v černém nebo tmavém oblečení a byla samozřejmě i vhodně oblečená, co se týče délky šatů a to samozřejmě hlavně u dam. 

I když jde o poměrně jednoduchá pravidla, řadě lidí je to jedno a dokážou se na pohřeb opravdu nevhodně obléknout. Snadnější je to samozřejmě v zimě, kdy se do zahalujících modelů oblékáme běžně. Ale ani v létě se nesluší přijít v krátkém oblečení. Sukně i šaty musí být pod kolena, neměly by jít vidět ramena a samozřejmě by dámy neměly ukazovat ani dekolt.