Co je potřeba k tvorbě jarních a Velikonočních dekorací

• Základem výroby těchto dekorací je rostlinný materiál. Ten si můžete obstarat částečně v supermarketu, kde mají sortiment jarních kvetoucích rostlin a štědrá je i příroda, která už vytáhla ze země sněženky, nalila pupeny keřům, které si doma můžete urychlit. Pokud volíte mezi řezanými a hrnkovými květinami, určitě si zvolte hrnkové, které vám budou dělat radost mnohem déle. K jaru se hodí kromě sněženek i prvosenky, hyacinty, bledule, krokusy, narcisy, šafrán. Radost vám doma určitě udělá i velikonoční osení, které si můžete jednoduše vypěstovat. Do malého truhlíku stačí dát substrát a zasít třeba pšenice, ječmen nebo oves.

velikonoční inspirace

Do vzrostlého porostu můžete umístit dekorace na špejlích, které si vaše děti vyberou v potřebách pro floristy. Pokud si chcete osení vypěstovat na určitý termín, počítejte, že za 10 dnů bude v plné kráse, pokud bude mít ideální podmínky.
• Další užitečné věci jsou závislé na vašem stylu. Floristické potřeby mají v sortimentudoplňkový materiál pro vaše tvoření. Jsou to různé barvené mechy, kůry, lišejníky, tvarově zajímavé listy, peří, různé stuhy, proutí, sláma a celá řada zajíčků, kuřátek, dekorací na špejlích k zapíchnutí. V módě jsou také materiály jako je například juta, suché větvičky s chomáčky bavlny.
• Nedílnou součástí dekorací jsou i nádoby. Není to sice úplně nutné, ale pár nádob se vám určitě může hodit. Nejde jen o květináče, ale uplatníte i proutěné košíky, misky ze slámy nebo z šustí, či z mořské trávy a jiných exotičtějších materiálů. Můžete je použít v přírodní barvě, nebo barvené, jak se vám budou do interiéru hodit.

dítě s dekoracemi od floristy

• Jako krásné dekorace si můžete vytvořit třeba na Velikonoce pomlázky. Běžné potřeby pro floristy mají vše, co k vlastnoručně vyrobené pomlázce budete potřebovat. Nezapomeňte na barevné stuhy, na které můžete připevnit třeba kraslice. Pokud máte doma zvířata a neposedné děti a bojíte se, že by vám tenké skořápky dlouho nevydržel, můžete sáhnout i po plastových. Nazdobíte je snadno barvou, fixami, oblepením papírovými ubrousky, krajkami, stuhami. Můžete je dokonce koupit už nazdobené.